Nou curs pregatire continua „Abordarea psihologica a procesului de mediere”

Toate conflictele sunt influentate de aspecte psihologice si emotionale care influnteaza atat partile cat si mediatorul, devenind bariere la masa medierii.

Mediatorul cu formare psihologică are un avantaj fata de mediatorul care nu detine astfel de cunostinte.

ORGANIZATORUL CURSULUI

Cursul este:

–  organizat de Fundatia pentru Schimbari Democratice (FDC), care a sponsorizat si realizarea cursului si a materialelor suport de curs, si este autorizat de Consiliul de Mediere prin Hotararea nr.5586/23.11.2013, fiind creditat cu 40 de puncte profesionale.

– sustinut de Valentin Pescaru, psiholog-sociolog, psihoterapeut clinician cu experienta si trainer al numeroase workshop-uri de specialitate si coordonat de Anca-Elisabeta Ciuca, mediator si formator principal acreditat de Consiliul de mediere, cu experienta de peste 16 ani în formarea mediatorilor.

– alcatuit din 5 module, are o durata de 40 de ore si se desfasoară timp de 8 zile  câte 2 zile/ săptamană (miercurea  si alternativ vineri si sambata).

Perioada:  21, 24, 28 si 30 mai 2014  si 04, 13, 18 si 21 iunie 2014

Locatia: Cursul se desfasoara la sediul Fundatiei pentru Schimbari Democratice din Str. Ion Movilă, Nr. 8, Sector 2, Bucuresti (vis-a-vis de Spitalul Ion Cantacuzino).

Pretul total al cursului este de 1100 lei. Membrii Asociatiei Profesionale „Colegiul Mediatorilor”, beneficiaza de o reducere de 100 lei din totalul cursului, astfel vor plati doar 1000 lei. Suma se poate plati integral sau in transe, in urma emiterii unei facturi proforma ce o veti primi pe e-mail dupa trimiterea formularului de inscriere completat. Inscrierea se considera finalizata dupa achitarea unui avans de 250 lei.

!!! Daca aveti un card de credit la Banca Transilvania, veti putea plati cursul in 5 rate fara dobanda prin programul Star BT. De asemenea, veti acumula pe card puncte in valoare de 5% din suma pe care o platiti. Puteti sa folosit punctele acumulate la partenerii Star BT, inclusiv la plata cursurilor FDC.

Inscrierea se face pe baza de formular de inscriere care se transmite la adresa de e-mail contact@fdc.org.ro.
Pentru a intra in posesia formularului de inscriere, va rugam sa ne contactati prin e-mail la adresa de mai sus sau telefonic la: 021 318 90 77.

Daca aveti nevoie de informatii, suplimentare, va stam la dispozitie.